Prezent dla rodziców na Święta nie musi być rzeczą szalenie skomplikowaną. Można im kupić coś wspólnego, jak chociażby pościel. Ale przecież co roku poszewek nie będzie im się kupowało. Warto wysilić się na coś innego, jak chociażby ciekawe książki do czytania. Mama i tata lubią czytać – w szczególności, jeżeli mogą pozwolić sobie na chwilę nic nie robienia w domu, czy też poza nim. W sklepach czeka wiele książek, jakie rodzicom mogą przypaść do gustu.

Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995

Tomasz Piątek to autor, który już od dobrych kilku lat daje się dobrze poznać czytelnikom z książek o takiej właśnie kontrowersyjnej treści. Tym razem Piątek postanowił skupić swoją uwagę na człowieku, który już od dobrych kilku lat (dokładnie jest ich siedem) rządzi Polską. Nie robi tego osobiście, ale jak to się mówi – ma od tego ludzi. Teraz autor postanowił pokazać z kim tak naprawdę ma się do czynienia. Jeżeli ktoś chciałby poznać odpowiedzi na takie pytania, jak chociażby co Kaczyński robił w Kijowie, kogo wziął on do spółki Srebrna, kim dla Kaczyńskiego był kapitan Marian Śpitalniak, itd., to ma przed sobą oto odpowiedzi, jak również wiele innych. Oto książka, której w żaden sposób nie można pominąć.

Nie zaczęło się od ciebie

Mark Wolynn zaprasza do tego, aby poznać niezwykłą książkę psychologiczną, która może pozwolić odpowiedzieć na pytania, skąd tak naprawdę biorą się traumy. Niby człowiek to wie, ale widząc takie teorie, na wszystko będzie można spojrzeć z zupełnie innej strony. Lepszej, co też może pokazać również zasadę pracy mózgu. Autor dużo miejsca poświęcił temu, jak pracują współcześni terapeuci. Wiele osób, którzy właśnie zmagają się z wieloma problemami natury psychiatrycznej może być pewnych tego, że książka pomoże lepiej zrozumieć im własne odczucia. Jest to potrzebne do tego, aby móc w końcu w sobie odnaleźć radość życia. Jest to potrzebne, aby móc z radością patrzeć na to, co dzieje się w życiu, czerpiąc z niego pełnymi garściami, najdłużej jak się tylko da.